Koszula Bawełniana

Posted date:


Podstawowym elementem wyposażenia męskiej szafy jest klasyczna koszula. To znak rozpoznawczy, który zrobił fenomenalną karierę w modzie męskiej. Od lat była zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki poddawana była niezliczonym zmianom, ponieważ początkowo była skrywaną warstwą spodnią. Ewolucji ulegała także jej długość. Dla mniej zamożnych była pospolitym codziennym odzieniem. Koszule tworzone były z lnów oraz bawełnianych płócien. Dopiero wiele lat później stały się kwintesencją elegancji. W efekcie zmian stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być znacznie bardziej wyeksponowana. Ówczesne koszule posiadały mnóstwo ozdób oraz falbany. Często były zdobione złotą lub srebrną nitką. Z upływem czasu stawiano jednak na skromność w ubiorze. Zaczęły upowszechniać się bardziej stonowane materiały, które zastąpiły błyszczące jedwabie i satyny.
Współczesna koszula męska upowszechniła się także dzięki wynalezieniu krochmalu. Modne stały się sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Koszule, zwłaszcza w śnieżnobiałej bieli są wyrazem największej elegancji. Współczesne modele posiadają sztywny kołnierzyk oraz zapięcia na guziki. Biała koszula może uchodzić za nudną. Nic bardziej mylnego. Koszulę zdobić mogą rozmaite kołnierzyki, które dobierać należy z uwagi na kształt twarzy. Wyróżnia się kołnierzyki typu Kent, które uważane są za najbardziej klasyczne oraz uniwersalnie pasujące do każdego owalu twarzy. W stylu smart casual świetnie sprawdzają się kołnierzyki z guzikami. Najbardziej nieoczywiste są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Także w kwestii krojów panowie mają szeroki wybór. Uniwersalna i wygodna koszula powinna być drugą skórą i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Należy wybierać najwyższej jakości materiały naturalne, które posłużą wiele lat. Panowie ceniący bardziej wyszczuplone kroje szczególnie cenią mocniej elastyczne włókna oraz dopasowanie. Wyróżniamy m.in. typowe kroje regular fit. Kroje wyszczuplone są hitem, ponieważ nadają lekkości męskiej sylwetce. Kolosalne znaczenie mają używane tkaniny. Tutaj wybór jest wręcz nieograniczony. Z łatwością można wybrać oryginalne desenie kwiatowe lub bardziej subtelne prążki. Biorąc pod uwagę okazję możemy stawiać na mniej lub bardziej wyraźną teksturę materiału. W sezonie zimowym warto zainteresować się grubszymi, sportowymi koszulami, które razem z kołnierzykiem typu button down stanowią świetną bazę do sportowej stylizacji.
A więc jakie cechy ma idealna, elegancka koszula? Zasadnicze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W asortymencie marki panowie znajdą szeroki wybór eleganckich męskich koszul. Białe i błękitne modele sprawdzą się na co dzień do biura. Zaciekawić mogą również unikatowe abstrakcyjne desenie. Dzięki zróżnicowanym krojom nasi klienci z pewnością stworzą wytworne zestawy formalne.